Odkrywamy: Zachodniopomorskie- Kołobrzeg, Sarbinowo, Chłopy.

Odkrywamy: Zachodniopomorskie- Kołobrzeg, Sarbinowo, Chłopy.

Cześć.

Jak wspominałam w migawkach czerwca, urlop spędzaliśmy w Gąskach. Ale o nich samych napiszę osobny wpis już niebawem. Gąski to bardzo fajna baza wypadowa do bardziej znanych miejscowości turystycznych, jak Kołobrzeg, Sarbinowo czy Mielno. My odwiedziliśmy Kołobrzeg, Sarbinowo i Chłopy. Poniżej zostawię wam opis i zdjęcia które udało mi się zrobić.  W każdej z tych miejscowości byliśmy krótko, zapewne wiele zabytków i zakątków nam umknęło, dlatego to taki mój subiektywny przewodnik. Na zwiedzanie całodobowe na pewno wrócę do Kołobrzegu, bo wiem, że ma wiele zabytków, których teraz nie udało mi się zobaczyć. Zapraszam.


Kołobrzeg


Kołobrzeg to zabytkowe miasto uzdrowiskowe w północnej części województwa zachodniopomorskiego. W ujściu rzeki Parsęta znajduje się port morski. Kołobrzeg ma najdłuższe molo w Polsce(220m), Latarnię Morską wybudowaną w 1946 r. na miejscu poprzedniej, wysadzonej w marcu 1945 r. przez wojska niemieckie. Wzdłuż kołobrzeskiej plaży zbudowano Bulwar. Spacer Bulwarem można zakończyć w pięknym i zacienionym Parku Zdrojowym. To udało nam się zobaczyć ale jak już wspomniałam wcześniej, na pewno tam wrócimy by zwiedzić resztę miasta.

Port morski

Latarnia morska

Bulwar Szymańskiego

Molo

Nadmorski Park Zdrojowy i Pomnik Zaślubin z morzem.


Sarbinowo


Sarbinowo to niewielka wieś letniskowa. Jedną z atrakcji jest promenada oraz zabytkowy Kościół neogotycki z XIX wieku ze strzelistą wieżą, posiadający piękne witraże.

Do Sarbinowa z Gąsek jest ok 5km, które można pokonać pieszo korzystając z trasy Nadmorskiego Szlaku Rowerowego.


Chłopy


Chłopy to niewielka wioska turystyczna. Posiada zachowany tradycyjny układ rybackiej osady z chatami szachulcowymi z XIX wieku, co wraz z przystanią rybacką, gdzie cumują kutry, daje klimatyczny obraz. Jest także molo. Klimat tej niewielkiej wioski rybackiej sprawia, że jest dość tłoczno od turystów, jednak warto się tam wybrać.

W oddali widać wieżę zabytkowego Kościoła w Sarbinowie, a dalej Latarnię Morską w Gąskach.

A wy jak spędzacie wakacje nad morzem: tylko plażowanie czy zwiedzanie również?

Share

3 thoughts on “Odkrywamy: Zachodniopomorskie- Kołobrzeg, Sarbinowo, Chłopy.

  1. Piękne kadry dziękuję.Teraz wiem że warto pozwiedzać ,a nie tylko na plaży leżeć.Pozdrawiam.

    1. Warto zwiedzić chociaż miejscowość w której się przebywa, nas zawsze nogi niosą dalej, ale każdy ma swój własny system wypoczywania

Comments are closed.