Migawki miesiąca- maj.

Migawki miesiąca- maj.

Hej!

„I wtedy przyszedł maj…zamieszał w moim sercu..” chciałabym zaśpiewać za zespołem Varius Manx. Niestety..nie pamiętam kiedy ostatnio maj był tak zimny..

Udało nam się uszczknąć trochę z pogodnych dni i posialiśmy warzywa, z tej okazji na działce pojawił się nawet inspekt.. niestety, temperatury były zbyt niskie by nasionka zakiełkowały.. O majówce nie wspomnę;) Były jednak dni pełne słońca, jak na przykład: imieniny naszej Dziewczynki♥ Dzień Matki także ogrzał nieco atmosferę:) Czy było coś jeszcze? Tradycyjnie zapraszam na kadry z minionego miesiąca.

 

Majówka.. cały czas padało, ostatniego dnia udało nam się wybrać na spacer. Ale pogoda nie popsuła nam humorów, odbył się nawet seans filmowy, z ulubionymi bohaterami książek o przygodach  staruszka Pettsona i kota Findusa. Polecamy całą serię.

Działkowe klimaty: 1. Franek nadzorował budowę podniesionych rabat;) zdecydowaliśmy się na nie, bo mamy działkę zalewową, mam nadzieję, że spełnią swoją funkcję:)//2/3/4. Wspomniane wcześniej wysiewanie, które przegrało nierówną walkę z majowymi temperaturami…(wysiałam jeszcze raz, trzymajcie kciuki by znów nie zmarzły;)

Tradycyjnie nie potrafimy usiedzieć w miejscu:) i w maju nie zabrakło na blogu opisów naszych wycieczek.

 

Byliśmy na Przełęczy Karkoszczonka, opis tutaj

Odkryliśmy także Dziką Promenadę w Pszczynie, trasy opisałam tu i tu.

Na trasie Dzikiej Promenady mijamy ten Pomnik.. Córcia poprosiła mnie, bym przeczytała co tam jest napisane.. nie dałam rady.. głos mi się załamał.. jakie to wielkie szczęście, że żyjemy w innej rzeczywistości..

 

1 i 2. Imieninowe kwiaty dla naszej Zosi, od Chrzestnego, z tej okazji zrobiłam też ciacho, przepis znajdziecie tutaj. // 3 i 4. Dzień Mamy ♥

 

Gołąbki z młodej kapusty i ulubiona surówka.// 3. Śląski kołocz od siostry♥//4. Lody Magnum.. w dzieciństwie były dla mnie „jakby luksusowe”;)

W maju czytelniczo towarzyszyła mi Pani Beata Tyszkiewicz. Uwielbiam Ją, a więcej napiszę wam w Kąciku Czytelniczym.

 

Taki był maj.. jak to u nas: trochę działkowych klimatów, trochę zwiedzania, a przede wszystkim obcowanie z naturą.. A sezon na wojaże się dopiero rozpoczyna;)

Do napisania Kochani.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *