MAGICZNY GRUDZIEŃ: #4 – Książki świąteczne dla dzieci, część I.

MAGICZNY GRUDZIEŃ: #4 – Książki świąteczne dla dzieci, część I.

Witajcie!

Gdy zaczyna się grudzień (czasem nawet i wcześniej;))robimy przemeblowanie w dziecięcej biblioteczce i na pierwszy plan wysuwają się świąteczne książki. One wspaniale podkręcają magiczną atmosferę i umilają czas oczekiwania na Pierwszą Gwiazdkę. Książki w klimacie świątecznym zajmują szczególne miejsce w moim sercu, więc trochę się ich nazbierało przez te wszystkie lata, odkąd pojawiła się w naszym domu Córeczka♥ Wybrałam książki dla młodszych i starszych dzieci, niebawem pojawi się druga część.


Obrazki dla maluchów. Boże Narodzenie

Autor: Emilie Beaumont, Nathalie Belineau

Wydawnictwo: Olesiejuk

Ilość stron: 30

Wiek:2+


Książka dzięki kartonowym stronom, nadaje się już dla najmłodszych czytelników. Dzięki niej poznają Boże Narodzenie i związane z nim zwyczaje.

 

 


Wesołych Świąt Bałwanku!

Autor: Marta Zientala

Wydawca: Olesiejuk

Ilość stron: 14

Wiek: 1,5 +


Pięknie ilustrowana książka dla najmłodszych czytelników, z kartonowymi stronami. Opowiada sympatyczną historyjkę o potrzebie dzielenia się z innymi, oraz o tym, że dobro zawsze wraca.


Idą Święta!

Autor: Marta Zientala

Wydawca: Olesiejuk

Ilość stron: 14

Wiek: 1,5+


Pięknie zdobiona książka z kartonowymi stronami, opowiada sympatyczną historyjkę o kłopotach Świętego Mikołaja, któremu przed wyruszeniem w drogę rozchorował się renifer.
Przybliży maluchom magię świąt i wprowadzi je w cudowny, rodzinny, świąteczny nastrój.

 

Te dwie, opisane wyżej książki, były pierwszymi, które kupiliśmy naszej córeczce.. darzę je ogromnym sentymentem..♥


Święta Tupcia Chrupcia

Autor: Eliza Piotrowska

Wydawnictwo: Wilga

Ilość stron: 24

Wiek: 2+


Przygoda małej myszki czyli Tupcia Chrupcia opisana w tej książce, obrazuje dziecku, że zawsze warto robić dobre uczynki. Poza tym pięknie wprowadza małego czytelnika w świąteczny i zimowy klimat.

 

 


Patrz, Madika, pada śnieg!

Autor: Astrid Lindgren, Ilon Wikland
Wydawnictwo: Zakamarki
Ilość stron: 32
Wiek: 4+


Wzruszająca historia o poszukiwaniu zaginionej Lisbet, miłości, tęsknocie, sile rodziny i szczęśliwym zakończeniu.. Książka może dać wiele do myślenia, zarówno dzieciom jak i rodzicom.. bo w jednej chwili można wszystko stracić.. ♥

 

 

 


Goście na Boże Narodzenie

Autor: Sven Nordqvist

Wydawnictwo: Media Rodzina

Ilość stron: 24

Wiek: 3+


Książki o Pettsonie i Findusie uwielbiamy, dlatego nie mogło zabraknąć u nas, wersji świątecznej ich przygód.

〈Staruszek Pettson i kot Findus wybierają się po choinkę, podczas tej wyprawy staruszek łamie nogę. Wszystko wskazuje na to, że nadchodzące Święta będą inne niż zwykle.. Wszystko się zgadza, ale nie tak jak Pettson i Findus przypuszczali..〉

Nie wiem czy nadejdzie kiedyś dzień, że będę czytać tą książkę bez łamiącego się głosu..;) A cudowne ilustracje dopełniają całości..

 

 


Wigilia Mamy Mu i Pana Wrony

Autor: Jujja Wieslander, Sven Nordqvist

Wydawnictwo: Zakamarki

Ilość stron: 28

Wiek: 3+


Ciepła i humorystyczna historia o wesołej Krowie i ponurym Kruku, która obrazuje, że nie łatwo jest czekać, ale warto!

〈Mama Mu oznajmia swemu przyjacielowi Krukowi, że następnego dnia będzie Wigilia. Ptak przerażony wizją, iż nikt o nim nie będzie pamiętać, postanawia sam sobie zrobić prezenty. Gdy odkryje jaką wzruszającą niespodziankę przygotowała dla niego Mama Mu reszta przyjaciół, zrozumie jak bardzo się mylił..〉

 


  Martynka. Gwiazdkowe Niespodzianki.

Autor: Gilbert Delahaye , Marcel Marlier

Wydawca: Papilon

Ilość stron: 80

Wiek: 3+


Nasza Córcia uwielbia serię o Martynce. Są to pięknie ilustrowane książki, opowiadające różne perypetie tytułowej Martynki, z którymi dziecko może się utożsamić. Ta, którą chcę wam dziś zaprezentować zawiera jedno świąteczne opowiadanie oraz zbiór różnych zadań do wykonania, a nawet przepisy kulinarne. Oczywiście wszystko w świątecznym klimacie.

    Pozdrawiam, Mariola.

Share

6 thoughts on “MAGICZNY GRUDZIEŃ: #4 – Książki świąteczne dla dzieci, część I.

    1. Coś w tych książkach jest takiego magicznego.Też jeszcze w czasach przed dziećmi, lubiłam takie posty na blogach.Pozdrawiam serdecznie.

    2. O kurcze! Dzięki Tobie uswiadomilam sobie, że my mamy tylko dwie książki świąteczne! (W sumie to myślałam, że nie mamy żadnej). I koniecznie musimy powiększać te kolekcje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *