Książki świąteczne dla dzieci, część I.

Książki świąteczne dla dzieci, część I.

Jak wiecie z poprzednich lat, bardzo lubimy książki z motywem świątecznym i nie mogło ich zabraknąć na moim blogu:)


Książki dla najmłodszych


Moja choinka


Wydawnictwo: AWM Agencja Wydawnicza Jerzy Mostowski

Ilość stron: 10

Świąteczna książka z kartonowymi stronami i brokatową okładką. Wycięta jest na kształt choinki, która po rozłożeniu może być ozdobą dziecięcego pokoju. Dodatkowo posiada włącznik świątecznej melodii, która umila czas podczas czytania. W środku znajdują się krótkie wierszyki,  na końcu każdego z nich umieszczono pytanie, a odpowiedź dziecko znajdzie na ilustracji. Bardzo ciekawa w formie i aktywizująca książka.


Zimowa wyprawaAutor: Urszula Pitura

Ilustracje: Carmen Nogales

Wydawnictwo: Zielona Sowa

Ilość stron:10

Sztywno-stronicowa książeczka, idealna dla małych rączek dzieci:) Zawiera krótką historię o wyprawie liska, który znalazł worek z orzechami i postanowił odnaleźć właściciela zguby. Całość dopełniają bardzo ładne ilustracje, namalowane jakby pastelami.


Matyldo, niedługo Święta!


Autor: Alexander Steffensmeier

Wydawnictwo: Media Rodzina

Ilość stron:14

Książeczka z kartonowymi stronami, zawiera świąteczną historyjkę z Krową Matyldą na czele. Ta urocza bohaterka nie może doczekać się Świąt, gospodyni by umilić jej czas oczekiwania przygotowała dla niej kalendarz adwentowy. Dalej dowiadujemy się jakie obowiązki i prace muszą wszyscy poczynić, by na końcu zasiąść do świętowania. Tekstu nie jest dużo, książka idealna dla małych dzieci. Na pięknych zimowych ilustracjach autora wiele się dzieje, na uwagę, oprócz tytułowej krowy Matyldy, zasługują wszędobylskie kury:)


Książki dla starszych dzieci


Pomocnicy Mikołaja


Autor: Barry Timms

Ilustracje: Ag Jatkowska

Wydawnictwo: Zielona Sowa

Ilość stron: 32

Urocza historia z pięknymi ilustracjami. Zwierzątka szykują się do Gwiazdki, gdy niespodziewanie dostają list od Mikołaja z prośbą o pomoc. Rodzina Niedźwiadków została odcięta od świata i nie są w stanie przygotować Świąt. Tej sytuacji zaradzi Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami, jakimi są zwierzątka z Choinkowego Lasu. Pozycja ta z pewnością wprowadzi Małego Czytelnika w świąteczny klimat. Mnie bardzo urzekły ilustracje:)


Wróżki ratują Święta


Autor: Kasia Keller i Maciej Keller

Ilustracje: Agnieszka Filipowska

Wydawnictwo: Skrzat

Ilość stron: 64

Książka ta zawiera 3 opowiadania w świątecznym klimacie. W pierwszym Wróżki ratują Mikołaja z opresji, w drugim pomagają Małemu Chłopcu z Domu Dziecka spełnić marzenie, które wydawało się niemożliwe do spełnienia, a trzecie jest bardziej z pogranicza baśni i dziecięcej wyobraźni. Nas najbardziej wzrusza opowiadanie drugie, które może stać się impulsem do rozmowy z dzieckiem o tym, by doceniać to co się ma. Oczywiście klimatyczne ilustracje dopełniają treść:)

Jako ciekawostkę dodam, że  autorka napisała te historie wspólnie z 9-letnim Synem:)


Zimowe opowiastki


Autor: Xanna Chown

Ilustracje: James Newman Gray

Wydawnictwo: Olesiejuk

Ilość stron: 96

Książka zawiera 15 niezbyt długich opowiadań, o zimowych i około-zimowych  przygodach zwierzątek. Nie jest to typowa świąteczna książka, ale ze względu na zimowy klimat postanowiłam ją tutaj umieścić.  Zimowe opowiastki uzupełnione są cudownymi ilustracjami- dla samych ilustracji lubimy czasami sięgać po tę książkę:) Są one na prawdę magiczne, pełne ciepła, klimatu..


Przyprawa do piernika


Autor: Arleta Remiszewska

Ilustracje: Agnieszka Filipowska

Wydawnictwo: Skrzat

Ilość stron: 16

   Niepozorna książeczka, która zawiera w sobie magiczną historię, o Szyszaku, mieszkańcu choinki, który musi ocalić smak pierników, by móc nadal ich smakiem, uszczęśliwiać Ludziaków:) W tym roku może zabraknąć ważnej przyprawy i Szyszak musi ją zdobyć, ale nie bez problemów.. Bardzo baśniowe opowiadanie, które pobudza dodatkowo wyobraźnię dziecka, bo choinka w świątecznym czasie, w prawie każdym domu jest- czy zamieszkują ją choinkowe ludki?? Oto jest pytanie:) Oczywiście opowiadaniu towarzyszą piękne i klimatyczne ilustracje. Polecamy:)

Share

3 thoughts on “Książki świąteczne dla dzieci, część I.

  1. U nas, w bibliotece, problem jest w grudniu z wypożyczeniem świątecznych książek… Dlatego dzieci dostaną w prezencie niektóre z polecanych przez Was pozycji ❤️

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *