Książki świąteczne dla dzieci cz. 2

Książki świąteczne dla dzieci cz. 2

Kolejna część świątecznych książek naszych dzieci. Zapraszam.


Święty Mikołaj. I ty możesz mu pomóc!


Autor: Christopher Edge, Libby Hamilton, A.J. Wood

Wydawnictwo: Tekturka

Ilość stron: 20

Wiek: 3+


Wspaniała książka! Na interaktywnych stronach aż roi się od wszelakich ciekawostek dotyczących Świętego Mikołaja. Niech Was nie zwiedzie ilość stron, bo można spędzić wiele godzin 0glądając tę książkę, która pobudza wyobraźnię i przyciąga jak magnes. Mnóstwo otwieranych okienek, niespodzianek, a nawet dzwoneczek! sprawia, że pozycja ta jest niezwykła. A tekturowe strony są dodatkowym atutem, bo mogą sięgnąć po nią już małe dzieci. Jedyny minus to trudna dostępność, bo gdy tylko pojawia się, to od razu znika;) Rozchwytywana pozycja książkowa! Ja sama czekałam na wznowienie nakładu 2 lata! Ale jak widać udało się;) Polecam!


Trzy gwiazdki szczęścia


Autor: Ewa Stadtmuller

Wydawnictwo: Skrzat

Ilość stron: 16

Wiek: 3+, 4+


Ciepłe i pouczające opowiadanie o Chłopcu, którego odwiedza Aniołek i pokazuje mu, jak ważny w życiu jest czas i miłość, które możemy ofiarować drugiej osobie, a nie przedmioty.. Zwraca uwagę na to co najważniejsze.. Cieniutka książka, która niesie przesłanie..


Wigilijne opowieści, czyli prawdziwy duch Świąt.


Autor: Aneta Grabowska

Wydawnictwo: Skrzat

Ilość stron: 64

Wiek: 3+, 4+


Pięknie napisane i zilustrowane, wzruszające historie, o tym, że magia kryje się w małych gestach, pomocnej dłoni i cieple rodzinnego ogniska..To niepozorna książeczka, z ważnym przekazem, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, gdy prawdziwego Ducha Świąt coraz trudniej spotkać..


Gdzie jest Mikołaj?


Autor: David Bedford

Wydawnictwo: Tekturka

Ilość stron: 32

Wiek: 2+, 3+


Pięknie ilustrowana świąteczna opowieść o pewnym Małym Misiu, który z niecierpliwością czekał na Świętego Mikołaja. Historia jest bardzo zagadkowa, czy Mały Miś zobaczy Świętego Mikołaja? By poznać odpowiedź musicie przeczytać Dziecku książkę i dowiedzieć się sami.. Nie będziecie żałować, a może nawet znajdziecie w niej jakiś pierwiastek z własnego, rodzicielskiego życia..;)


Święta Pana Misia


Autor: Karma Wilson

Wydawnictwo: Tekturka

Ilość stron: 40

Wiek: 2+, 3+


Zwierzęta pragną spędzić Święta z Misiem i postanawiają zbudzić go z zimowego snu. Początkowo Miś nie jest tym zachwycony, jednak wraz z kolejnymi przygotowaniami zmienia się także jego nastawienie. Rymowany tekst, który nie jest zbyt obszerny, sprawi, że nawet Maluszki wysłuchają historii do końca;) Piękne ilustracje Jane Chapman dopełniają całości, nadają cudownego klimatu, z przyjemnością sięgamy po tą książkę.


Opowieści o zwierzątkach na Boże Narodzenie


Autor: Zbiór autorów

Wydawnictwo: Books/ Czytelnia

Ilość stron: 165

Wiek: 5+


Pełne ciepła, dobra i uroku opowiadania o zwierzątkach, których akcja toczy się w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Książka nie zawiera kolorowych ilustracji, jedynie rysunkowe, co wogóle nie ujmuje jej czaru, jednak młodszych dzieci może nie zainteresować. Duża czcionka natomiast jest ułatwieniem dla początkujących czytelników.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *