Kraków z dziećmi- 2 atrakcje na deszczowy dzień..

Kraków z dziećmi- 2 atrakcje na deszczowy dzień..

Kraków przywitał nas piękną pogodą, jednak następny dzień był deszczowy.. a jak wiadomo- podczas deszczu dzieci się nudzą;) więc postanowiliśmy skorzystać z atrakcji Krakowa dedykowanych dzieciom. Wybraliśmy się do Muzeum Przyrodniczego oraz do Starej Zajezdni znajdującej się w Muzeum Inżynierii i Techniki.


MUZEUM PRZYRODNICZE

Adres: ul. św. Sebastiana 9, Kraków.

Bilety do kupienia w kasie Muzeum- cennik dostępny na stronie Muzeum

Strona Muzeum tutaj

Największą atrakcją Muzeum jest eksponat Nosorożca włochatego z Saturni, którego ciało,  wraz z organami wewnętrznymi i tkankami miękkimi, jest jednym z najcenniejszych okazów przyrodniczych na świecie. Na prawdę robi niesamowite wrażenie, podobnie jak szkielet Anakondy!

Szkielet Nosorożca włochatego z Saturni. W Muzeum zobaczycie także szkielet Niedźwiedzia Jaskiniowego, kości konia, a nawet czaszkę Mamuta odkrytą w 1851 roku w Bziance koło Rzeszowa!

Nasza Córka była zafascynowana;)

Obok szkieletów, skamielin i różnych innych eksponatów fauny, możecie zobaczyć także wystawę minerałów. Dzieciom najbardziej podobały się minerały fluorescencyjne:) Na marginesie dodam, że nie tylko dzieciom..;)

Zaskoczyła nas niesamowita kolekcja motyli z całego świata! Na zdjęciu tylko ułamek tego co możecie tam zobaczyć.

Muzeum Przyrodnicze to ciekawe miejsce dla Małych i Dużych fascynatów przyrody. Polecamy!


STARA ZAJEZDNIA

Adres: Świętego Wawrzyńca 15, 31-060 Kraków

Bilety dostępne w kasie.

Strona Muzeum tutaj

Wystawa starych tramwajów, choć nieduża- to dla miłośników niezła gratka, dodatkowym atutem jest symulator jazdy tramwajem po mieście:) Na uwagę zasługuje miejsce, w którym owa wystawa się znajduje czyli Stara Zajezdnia, której historia sięga 1882 roku! Więcej możecie poczytać na stronie Muzeum Inżynierii i Techniki, gdzie znajdziecie także informacje o innych atrakcjach tam organizowanych.

Polecamy fanom tramwajów, ale także sympatykom stylu retro:)

Share

One thought on “Kraków z dziećmi- 2 atrakcje na deszczowy dzień..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *