Góry z dzieckiem- Beskidy. Stary Groń z Brennej.

Góry z dzieckiem- Beskidy. Stary Groń z Brennej.

Stary Groń – szczyt w paśmie Beskidu Śląskiego, na którym znajduje się 12 metrowa wieża widokowa oraz bacówka, z ławami i stołami, przy których można usiąść i odpocząć, podziwiając panoramę Beskidów.

Nasza trasa:

•szlak zielony

• Brenna Centrum-> Stary Groń Horzelica-> Stary Groń(wieża widokowa).

• długość trasy w jedną stronę-4km

• szlak z wieloma stromymi podejściami

• nawierzchnia w większości kamienista.

Samochód zostawiamy w Brennej Centrum(koło kościoła), następnie kierujemy się w stronę rzeki, mijając wesołe miasteczko. Mostem przechodzimy przez rzekę, idziemy prosto i po kilku metrach skręcamy w lewo, kierując się na szlak zielony, który zaprowadzi nas na sam szczyt. Dokładny opis pod zdjęciami.

1. Kierujemy się w stronę wesołego miasteczka oraz punktów gastronomicznych//2. Przechodzimy przez rzekę i idziemy kawałek prosto pod górkę, by za kilka metrów skręcić w lewo- kierujemy się w stronę dużego domu, idziemy wzdłuż jego ogrodzenia kamienistą drogą, gdzie zaczyna się szlak zielony. (zdjęcie 3.)//4. Następnie szlakiem zielonym podążamy na szczyt. Szlak w tym  miejscu zaczyna ostro piąć się w górę i wychodzi na polanę stoku narciarskiego.

Odcinek szlaku, który wiedzie wzdłuż stoku narciarskiego.

 

Docieramy na szczyt Stary Groń Horzelica i podążamy nadal zielonym szlakiem, w stronę Madziówki.

Po kilkunastu minutach docieramy do Kapliczki i rozwidlenia szlaków na Madziówce. My podążamy dalej prosto.

Po kilku minutach marszu, wyłania się krajobraz z wieżą widokową.

Wracamy tą samą trasą.

Rośnie nam kolejny wędrownik♥, który całą trasę w górę (4km)przeszedł o własnych nóżkach, z powrotem wracał na plecach taty, ale to była jego pierwsza tak długa trasa;)Jesteśmy z Niego dumni:)

Podsumowanie: Trasa dosyć wymagająca, ze względu na duże wzniesienia. Polecam na wyprawę z dziećmi, ale maluszki tylko w nosidle. Panoramy widoczne z wieży- bardzo przyjemne dla oka.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *