Góry z dzieckiem-Beskidy. Przełęcz Karkoszczonka: Brenna Bukowa- Chata Wuja Toma.

Góry z dzieckiem-Beskidy. Przełęcz Karkoszczonka: Brenna Bukowa- Chata Wuja Toma.

Wiosenna pogoda sprzyja wędrowaniu, nogi poniosły nas, po raz kolejny, w Beskidy, na Przełęcz Karkoszczonka. Jest to ciekawa trasa, na krótki rodzinny wypad w góry.

Nasza trasa: Brenna Bukowa-Przełęcz Karkoszczonka (Chata Wuja Toma)

• start: Brenna Bukowa- parking przy Karczmie pod Skalicą

• szlak żółty

• długość całej trasy: 6km

• trasa dla wózka- większa część drogą asfaltową, ostatni odcinek(ok 500m) kamienista i stroma wspinaczka, jednak do przejścia z wózkiem spacerowym, gondola odpada.

• meta: schronisko Chata Wuja Toma, gdzie można coś zjeść a także przenocować.

• Przełęcz Karkoszczonka to miejsce, gdzie zbiegają się różne szlaki turystyczne, którymi możemy podążać dalej w Beskidy np. na Klimczok, Malinowską Skałę czy Przełęcz Salmopolską.

Samochód zostawiamy na parkingu przy Karczmie pod Skalicą i zaczynamy naszą wędrówkę. Po drodze mijamy dwa parkingi, od których zaczyna się żółty szlak, jednak trasa ta jest bardzo popularna i o miejsce na tych parkingach trudniej. W tym miejscu przechodzimy obok szlabanu i podążamy drogą asfaltową, cały czas idąc żółtym szlakiem. W pewnym momencie docieramy do ostrego zakrętu, na którym kończy się droga asfaltowa, a zaczyna kamienista, ze sporym wzniesieniem. Jest to odcinek ok 500m przed metą. Człowiek nie zdąży się zbytnio zmęczyć, a już jest u celu swojej wędrówki:)Wracamy tą samą trasą.

 

Podsumowując: łatwa i dosyć krótka trasa, idealna na rodzinną wycieczkę, oraz dla osób zaczynających przygodę z górskimi wędrówkami. Jest to popularny szlak, po drodze mijaliśmy wiele rodzin z dziećmi, jak i osoby starsze. Sporo osób, podobnie jak my, wędrowało z wózkiem. Popularność tej trasy bierze się zapewne stąd, że niewielki wysiłek włożony we wspinaczkę, daje nam możliwość podziwiania rozległych widoków, jakie oferuje Przełęcz Karkoszczonka.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *